gabinet psychologiczny
badania psychologiczne

System domaciczny Lewonorgestrel a terapia medyczna w przypadku krwotoku miesiączkowego AD 2

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

Od 2009 r. W Stanach Zjednoczonych i wcześniej w Europie dostępny jest system domaciczny uwalniający lewonorgestrel (lewonorgestrel-IUS) (Mirena, Bayer HealthCare) w celu leczenia tego problemu. Chociaż lewonorgestrel-IUS opracowano jako środek antykoncepcyjny, zmniejsza również utratę krwi w miesiączce.13 W 2007 r. Wytyczne Zjednoczonego Królestwa10 wprowadziły opcję lewonorgestrelu-IUS w przypadku krwotoku miesiączkowego na podstawie ograniczonych dowodów.14 Zaktualizowane metaanalizy, w tym wyniki Dziewięć małych, randomizowanych badań (obejmujących łącznie 783 kobiet) lewonorgestrelu-IUS w porównaniu z terapiami niehormonalnymi i hormonalnymi wykazało, że lewonorgestrel-IUS spowodował większe zmniejszenie utraty krwi w okresie 3 do 12 miesięcy po menopauzie. up.13,14 Nie jest jednak jasne, czy te krótkotrwałe korzyści utrzymują się, szczególnie, że wskaźniki przerwania lewonorgestrelu-IUS wynoszą aż 28% w ciągu 2 lat, 15 i skutki tej terapii w krwawieniu- powiązana jakość życia nie jest znana. Skuteczność i opłacalność systemu domacicznego zawierającego lewonorgestrel w podstawowej opiece zdrowotnej przeciwko standardowemu leczeniu krwotocznej miesiączki (ECLIPSE) była pragmatycznym, wieloośrodkowym, randomizowanym badaniem, w którym porównywano skuteczność kliniczną lewonorgestrelu z IUS ze zwykłym leczeniem w podstawowe ustawienie opieki.
Metody
Pacjenci
Do udziału w badaniu kwalifikowały się kobiety w wieku od 25 do 50 lat, które przedstawiły lekarzom pierwszego kontaktu miesiączkę z co najmniej 3 kolejnymi miesiączkami. Kobiety zostały wykluczone, jeśli zamierzały zajść w ciążę w ciągu następnych 5 lat, przyjmowały hormonalną terapię zastępczą lub tamoksyfen, miały krwawienie międzymiesiączkowe (między spodziewanymi okresami) lub krwawienie po wykrwawieniu lub odkrycia sugerujące mięśniaki macicy (wyczuwalny podbrzusze macica o wielkości odpowiadającej wielkości 10 do 12 tygodnia ciąży) lub inne zaburzenia, lub miał przeciwwskazania do lewonorgestrelu-IUS lub zwykłych zabiegów medycznych. Kobiety z ciężkim, nieregularnym krwawieniem były niekwalifikujące się, chyba że wyniki biopsji endometrium zostały uznane za prawidłowe; żadne dalsze dochodzenia nie były wymagane przez protokół. Wszyscy pacjenci wyrazili pisemną świadomą zgodę.
Randomizacja
Pacjenci zostali przydzieleni do grupy analitycznej telefonicznie lub za pośrednictwem internetowej centralnej usługi randomizacji w jednostce badań klinicznych Uniwersytetu Birmingham. Do osiągnięcia równowagi pomiędzy grupami wykorzystano skomputeryzowaną, zminimalizowaną procedurę randomizacji (wiek <35 lat lub .35 lat), wskaźnik masy ciała (BMI, waga w kilogramach podzielona przez kwadrat wysokości w metrach) ( .25 lub> 25), czas trwania objawów (<1 rok lub . rok), konieczność stosowania antykoncepcji (tak lub nie), a także sam krwotok lub krwotok miesiączkowy z towarzyszącym bólem miesiączkowym.
Badanie interwencji i zgodności
Kwalifikujące się kobiety, które wyraziły pisemną świadomą zgodę, zostały losowo przydzielone do lewonorgestrelu IUS lub do zwykłego leczenia medycznego
[patrz też: alanya szamotuły, zespół psychoorganiczny objawy, fizjoterapia w kosmetologii i medycynie estetycznej ]

Tags: , ,

No Responses to “System domaciczny Lewonorgestrel a terapia medyczna w przypadku krwotoku miesiączkowego AD 2”

 1. Bianka Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do gorzka czekolada[...]

 2. Disco Thunder Says:

  Jakiś czas temu pewna firma wprowadziła na Polski rynek test na niedoczynność tarczycy

 3. Norbert Says:

  [..] Cytowany fragment: psycholog katowice[...]

 4. Capital F Says:

  poza błonnikiem należy przyjmowac antyoksydanty

 5. Take Away Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: klinika weterynaryjna[...]

 6. Bowie Says:

  Ból był tak nieznośny, że wybudzał mnie ze snu

Powiązane tematy z artykułem: alanya szamotuły fizjoterapia w kosmetologii i medycynie estetycznej zespół psychoorganiczny objawy