gabinet psychologiczny
badania psychologiczne

Kombinacje przeciwgrzybicze do leczenia kryptokokowego zapalenia opon mózgowych w Afryce ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Stwierdzono, że doustna kombinacja flukonazolu i flucytozyny jest związana z szybkością klirensu infekcji podobną do tej z samą amfoterycyną B i wiąże się z wyższym wskaźnikiem przeżywalności niż u pacjentów z samym flukonazolem. Krótszy przebieg leczenia amfoterycyną B był korzystniejszy. profil skutków ubocznych niż standardowe 2-tygodniowe kursy, bez zmniejszenia częstości klirensu zakażenia w drugim tygodniu, być może z powodu długiego okresu półtrwania amfoterycyny B w tkance mózgowej. 11,12 Skuteczność krótszego przebiegu Leczenie amfoterycyną B wykazano również w modelach zwierzęcych.13 Ponadto, lek z wyboru w połączeniu z amfoterycyną B pozostaje niejasny. W poprzednim badaniu amfoterycyna B plus flucytozyna wiązała się z większą przeżywalnością w 70 dniu niż sama amfoterycyna B. 14 Nie stwierdzono, aby amfoterycyna B i flucytozyna różniły się od amfoterycyny B i flukonazolu ze względu na śmiertelność po 10 tygodniach, ale wyniki analiza wtórna po 6 miesiącach faworyzowała flucytozynę. Jednak wyniki te były niewystarczające do zwiększenia dostępności flucytozyny.
Dlatego przetestowaliśmy dwie nowe strategie leczenia, które mogłyby być bardziej zrównoważone w ośrodkach afrykańskich niż 2 tygodnie amfoterycyny B i bardziej skuteczne niż flukonazol: leczenie doustne flukonazolem w większej dawce z flucytozyną i krótszym kursem (1 tydzień) terapii indukcyjnej z leczeniem na bazie amfoterycyny B. Te schematy porównano z 2-tygodniowym schematem leczenia opartego na amfoterycynie B. Ponadto, w grupach amfoterycyny B, losowo przydzielono pacjentów do otrzymywania flucytozyny lub flukonazolu jako leku partnerskiego.
Metody
Projekt testowy i nadzór
Przeprowadziliśmy otwarte, wieloetapowe badanie kliniczne fazy III, randomizowane, nieinergiorności (Advancing Cryptococcal Meningitis for Africa [ACTA]) w celu porównania trzech strategii leczenia (doustny schemat flukonazolu i flucytozyny, tydzień amfoterycyny B oraz standardowe 2 tygodnie amfoterycyny B) do indukcyjnego leczenia kryptokokowego zapalenia opon mózgowych związanego z HIV. Flucytozyna i flukonazol zostały również ocenione jako leki partnerskie z amfoterycyną B.
Uczestnicy byli rekrutowani z dziewięciu afrykańskich ośrodków: Centralnego szpitala Queen Elizabeth, Blantyre, Centralnego Szpitala Kamuzu, Lilongwe i Centralnego Szpitala Zomba, Zomba, Malawi; University Teaching Hospital, Lusaka, Zambia; Szpitale Muhimbili, Amana i Mwananyamala, Dar Es Salaam, Tanzania; i Hôpital Central, Yaoundé i Douala General Hospital, Douala, Kamerun. Protokół został zatwierdzony przez Komisję Etyki Badań nad Higieną i Medycyną Tropikalną w Londynie oraz przez wszystkie krajowe komitety ds. Etyki badań i organy regulacyjne. Pisemną świadomą zgodę uzyskano od wszystkich pacjentów lub, w przypadku pacjentów ze zmienionym stanem psychicznym, od najbliższej rodziny (uzyskano zgodę od tych pacjentów po odzyskaniu).
Testy antygenu kryptokokowego z przepływem bocznym zostały przekazane przez firmę IMMY lub zakupione od niej. Próbki leków zakupiono od Bristol-Myers Squibb (amfoterycyna B [Fungizone]), Meda Pharmaceuticals (flucytosine) i Cipla lub Medopharm (flukonazol)
[przypisy: ostry sos meksykański krzyżówka, lajtmar, cyklopiroksolamina ]

Tags: , ,

No Responses to “Kombinacje przeciwgrzybicze do leczenia kryptokokowego zapalenia opon mózgowych w Afryce ad”

 1. Sebastian Says:

  Article marked with the noticed of: smary plastyczne[...]

 2. Daniel Says:

  Popytajcie lekarzy na oddziałach onkologicznych

 3. Sofa King Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: stomatolog olsztyn[...]

 4. Snake Eyes Says:

  Podobnie jak pieprzyki.

Powiązane tematy z artykułem: cyklopiroksolamina lajtmar ostry sos meksykański krzyżówka