gabinet psychologiczny
badania psychologiczne

Cholera Surveillance podczas epidemii Haiti – pierwsze 2 lata

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W październiku 2010 roku, blisko 10 miesięcy po niszczycielskim trzęsieniu ziemi, Haiti nawiedziła epidemia cholery. W kilka dni po wykryciu, Ministerstwo Zdrowia Publicznego i Populacji ustanowiło National Cholera Surveillance System (NCSS). Metody
NCSS użył zmodyfikowanej definicji Światowej Organizacji Zdrowia dla cholery, która obejmowała ostrą wodnistą biegunkę, z lub bez wymiotów, u osób w każdym wieku przebywających w obszarze, w którym co najmniej jeden przypadek zakażenia Vibrio cholerae O1 został potwierdzony przez kulturę.
Wyniki
W ciągu 29 dni po pierwszym doniesieniu, przypadki V. cholerae O1 (serotyp Ogawa, biotyp El Tor) zostały potwierdzone we wszystkich 10 departamentach administracyjnych (podobnych do stanów lub prowincji) na Haiti. Do 20 października 2012 r. Ministerstwo zdrowia publicznego zgłosiło 604,634 przypadków zakażenia, 329 697 hospitalizacji i 7436 zgonów z powodu cholery oraz izolowanego V. cholerae O1 z 1675 z 2703 próbek kału (62,0%). Skumulowana liczba ataków wynosiła 5,1% na koniec pierwszego roku i 6,1% na koniec drugiego roku. Skumulowany wskaźnik śmiertelności przypadł konsekwentnie w dół, osiągając 1,2% na zamknięciu w drugim roku, z resortowymi skumulowanymi stawkami wahającymi się od 0,6% do 4,6% (mediana, 1,4%). W ciągu 3 miesięcy po wybuchu epidemii, toczący się 14-dniowy wskaźnik śmiertelności przypadków wynosił 1,0% i utrzymywał się na poziomie lub poniżej tego poziomu z kilkoma, krótkimi wyjątkami. Ogółem epidemia cholery na Haiti stanowiła 57% wszystkich przypadków cholery i 53% wszystkich zgonów z powodu cholery zgłoszonych Światowej Organizacji Zdrowia w 2010 r. I 58% wszystkich przypadków cholery i 37% wszystkich zgonów z powodu cholery w 2011 r.
Wnioski
Z przeglądu danych NCSS wynika, że w ciągu pierwszych 2 lat epidemii cholery na Haiti skumulowany współczynnik ataków wynosił 6,1%, a przypadki zgłaszano we wszystkich 10 departamentach. W ciągu 3 miesięcy po zgłoszeniu pierwszego przypadku nastąpił spadek śmiertelności, z 14-dniowym wskaźnikiem śmiertelności na poziomie 1,0% lub mniej na większości obszarów.
Wprowadzenie
19 października 2010 r. Ministerstwo ds. Epidemiologii, Laboratorium i Badań w Ministerstwie Zdrowia Publicznego i Populacji w Haiti zostało powiadomione o niezwykle dużej liczbie pacjentów z 2 z 10 departamentów administracyjnych Haiti (podobnych do stanów lub prowincji), Artibonite i Center, którzy zgłaszany z ostrą wodnistą biegunką i odwodnieniem, w niektórych przypadkach prowadzący do śmierci.1 W dniu 21 października 2010 r. krajowe laboratorium zdrowia publicznego zidentyfikowało toksyczny Vibrio cholerae O1 (serotyp Ogawa, biotyp El Tor) w próbkach kału kilku pacjentów2. Ministerstwo natychmiast poinformowało społeczeństwo, Panamerykańską Organizację Zdrowia (PAHO) i inne międzynarodowe władze o obecności potwierdzonej laboratoryjnie cholery na Haiti
[więcej w: anna majka dietetyk, marecki tour, alanya szamotuły ]

Tags: , ,

No Responses to “Cholera Surveillance podczas epidemii Haiti – pierwsze 2 lata”

 1. Junkyard Dog Says:

  Istotne znaczenie mają tu metabolity wtórne

 2. Jan Says:

  [..] Cytowany fragment: opieka w domu[...]

 3. Commando Says:

  ozpoznano u mnie nadciśnienie white coat

 4. Jacek Says:

  [..] Cytowany fragment: kancelaria odszkodowania Lublin[...]

 5. Elżbieta Says:

  ona zawiera maslan sodu

 6. Natural Mess Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do psychoterapeuta katowice[...]

 7. Old Orange Eyes Says:

  Dotyczy to calej masy ziol, darow natury

Powiązane tematy z artykułem: alanya szamotuły anna majka dietetyk marecki tour