gabinet psychologiczny
badania psychologiczne

Pakiet edukacji zdrowotnej w celu zapobiegania infekcjom robaka u chińskich dzieci w wieku szkolnym

Posted in Uncategorized  by admin
September 9th, 2018

Przekazane drogą lądową robaki są jednymi z najczęstszych źródeł infekcji na świecie. Ustaliliśmy wpływ pakietu edukacyjnego na szkoły wiejskie w Linxiang City District, prowincja Hunan, Chiny, gdzie te robaki są powszechne. Interwencja miała na celu zwiększenie wiedzy o robakach przenoszonych przez glebę, indukowanie zmiany zachowań i zmniejszenie częstości występowania infekcji. Metody
Przeprowadziliśmy pojedynczy ślepy, niezrównany, randomizowany w grupach proces interwencyjny z udziałem 1718 dzieci, w wieku od 9 do 10 lat, w 38 szkołach w ciągu roku szkolnego. Szkoły zostały losowo przydzielone do pakietu edukacji zdrowotnej, który zawierał film animowany lub do pakietu kontrolnego, który obejmował jedynie wystawę plakatu edukacyjnego. Wskaźniki zakażeń, wiedzę o robakach przenoszonych przez glebę (ocenianych za pomocą kwestionariusza) oraz zachowanie związane z myciem rąk oceniono przed i po interwencji. Albendazol podawano wszystkim uczestnikom na początku badania iu wszystkich dzieci, u których stwierdzono dodatni wpływ na zakażenie robakami przenoszonymi przez glebę podczas oceny kontrolnej pod koniec roku szkolnego.
Wyniki
W ocenie kontrolnej średnia punktacja za wiedzę o robakach, obliczona jako procent w sumie 43 punktów na kwestionariuszu, była o 90% wyższa w grupie interwencyjnej niż w grupie kontrolnej (63,3 w porównaniu z 33,4, P <0,001), odsetek dzieci, które myły ręce po skorzystaniu z toalety, był prawie dwukrotnie wyższy w grupie interwencyjnej (98,9%, w porównaniu z 54,2% w grupie kontrolnej, P <0,001), a częstość zakażenia glebą - przetoki robaków były o 50% niższe w grupie interwencyjnej niż w grupie kontrolnej (4,1% wobec 8,4%, P <0,001). Żadne działania niepożądane nie były obserwowane natychmiast (w ciągu 15 minut) po leczeniu albendazolem.
Wnioski
Pakiet dotyczący edukacji zdrowotnej zwiększył wiedzę uczniów na temat robaków przenoszonych przez glebę i doprowadził do zmiany zachowań oraz zmniejszonej częstości występowania infekcji w ciągu roku szkolnego. (Finansowany przez UBS Optimus Foundation, Zurych, Szwajcaria, numer rejestru australijskich nowozelandzkich rejestrów klinicznych, ACTRN12610000048088.)
Wprowadzenie
Wideo
Magiczne Okulary. (14:18)
Jedna trzecia światowej populacji, głównie w krajach rozwijających się, jest zarażona robakami przenoszonymi przez glebę, którymi są pasożytnicze nicienie nicieni.1 Zakażenie tymi robakami pasożytniczymi wiąże się z ubóstwem na obszarach wiejskich, nieodpowiednimi warunkami sanitarnymi i usuwaniem odpadów, brakiem czysta woda i słaba higiena są powszechne na obszarach o ograniczonym dostępie do opieki zdrowotnej i środków profilaktycznych.2 Glisty (Ascaris lumbricoides) są największymi i najbardziej rozpowszechnionymi robakami przenoszonymi przez glebę, co stanowi miliard infekcji; whipworms (Trichuris trichiura) i tęgoryjce (Necator americanus i Ancylostoma duodenale) zarażają 600 milionów do 800 milionów osób
[przypisy: cyklopiroksolamina, przykłady chorób genetycznych, cyklopiroksolamina wrocław ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: cyklopiroksolamina przykłady chorób genetycznych triamcynolon