gabinet psychologiczny
badania psychologiczne

Obciążenie zakażeniem ludzkim wirusem Metapneumowirus u małych dzieci AD 8

Posted in Uncategorized  by admin
September 12th, 2018

HMPV wykryto u kilku bezobjawowych dzieci, chociaż w znacznie mniejszym stopniu niż u dzieci z objawami; wyższe miano wirusa zostało skorelowane z cięższą chorobą .42-46 Chociaż rodzice dzieci kontrolnych byli pytani o współistniejące objawy oddechowe, możliwe jest, że niektóre dzieci miały ostrą chorobę układu oddechowego przed rejestracją i nadal rzucały wirusa; i odwrotnie, dzieci te mogły znajdować się we wczesnym stadium zakażenia HMPV, a choroby, które następnie rozwinęły się, nie zostały zarejestrowane. Wydalanie HMPV może trwać od do 2 tygodni po ostrej chorobie.11,30,1,1,47 Podobnie jak w przypadku wielu patogenów, uzasadniona jest ostrożność w przypisywaniu choroby HMPV po wykryciu wirusa, ponieważ wykrycie nie dowodzi związku przyczynowego. Jednakże inne badania wykazały, że HMPV jest rzadko wykrywane u bezobjawowych dzieci.11,27,28 Ponadto, prowokacja wirusami HMPV powoduje ostre choroby układu oddechowego u naczelnych innych niż człowiek i gatunków małych zwierząt, które są klinicznie, histologicznie i wirusologicznie podobne do choroby u ludzi.48-55
Chociaż szczyt wykrywania HMPV zmieniał się z roku na rok, rozpowszechnienie HMPV nakładało się na krążenie innych powszechnych wirusów układu oddechowego. To odkrycie podkreśla siłę wieloletniego badania w wyznaczaniu cech epidemiologicznych HMPV. Podobnie jak w przypadku wirusa RSV i grypy, potrzebny jest regularny, oparty na społecznościach, całoroczny nadzór w celu zdefiniowania początku i czasu trwania aktywności HMPV. Podobieństwo objawów klinicznych związanych z różnymi wirusami silnie wspiera potrzebę specyficznych molekularnych metod diagnostycznych do precyzyjnej identyfikacji wirusa.
Nasze badanie ma kilka ograniczeń. Po pierwsze, nasze dane mogą odzwierciedlać jedynie skojarzenia, a przy braku konkretnej interwencji nie możemy wnioskować, że HMPV było czynnikiem przyczynowym w obserwowanych chorobach. Po drugie, nasza populacja badawcza może nie być reprezentatywna dla całej populacji USA lub innych lokalizacji, pomimo dużej liczby pacjentów zapisanych w ciągu 6 lat w trzech lokalizacjach. Po trzecie, dzieci były zapisywane od listopada do maja, a niektóre kwalifikujące się dzieci zostały wykluczone z powodu braku próbek lub odstępstw od protokołu. W związku z tym możemy nie docenić lub przecenić ogólny ciężar zakażenia HMPV. Po czwarte, różnice instytucjonalne w praktyce medycznej mogły mieć wpływ na wskaźniki hospitalizacji, ale zastosowaliśmy ścisłe kryteria włączenia i przyszłe gromadzenie danych. Ostatecznie dzieci z neutropenią leczone z powodu raka zostały wykluczone, chociaż HMPV może wywoływać ciężką i śmiertelną chorobę u tych dzieci. 1, 1, 2, 8, 5, 5, 5, 7. Dodatkowe badania w specjalnych populacjach są potrzebne, aby uchwycić całkowite obciążenie Choroba HMPV.
Podsumowując, HMPV często wiąże się z ostrą chorobą układu oddechowego u małych dzieci, która wymaga pomocy medycznej, a zakażenie HMPV stanowi znaczny ciężar opieki zdrowotnej zarówno wśród pacjentów hospitalizowanych, jak i ambulatoryjnych.
[przypisy: zespół psychoorganiczny, przykłady chorób genetycznych, skierowanie do sanatorium zus ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: przykłady chorób genetycznych skierowanie do sanatorium zus zespół psychoorganiczny