gabinet psychologiczny
badania psychologiczne

Martwicze mucormycosis skórne po Tornado w Joplin, Missouri, w 2011 roku AD 7

Posted in Uncategorized  by admin
September 10th, 2018

Rzadki gatunek Apophysomyces trapeziformis został zidentyfikowany u wszystkich 13 pacjentów z przypadkiem za pomocą sekwencjonowania DNA izolatu lub bloku tkanki. Spośród 50 próbek wysłanych do CDC od wszystkich 13 pacjentów z rozpoznaniem, w próbkach z 5 przypadków zidentyfikowano inne grzyby, w tym gatunki Candida (5 pacjentów), gatunki fusarium (2), gatunki Aspergillus (1) i circelelloidy Mucor (1). pacjentów (38%). Próbki DNA z izolatów były dostępne od 11 z 13 pacjentów z przypadkami do sekwencjonowania całego genomu. Trzy grupy różniących się, ale genotypowo podobnych lub identycznych szczepów (oznaczone jako A, B i C) oraz dodatkowy, blisko spokrewniony szczep unikalny dla pacjenta przypadku (oznaczonego D) zidentyfikowano za pomocą analizy SNP. Pacjenci z izolatami należącymi do grup A, B i C znajdowali się na ścieżce tornada (ryc. 2). Jeden przypadek pacjenta z naprężeniem z grupy A i jeden z naprężeniem z grupy C znajdował się w zachodniej części ścieżki, najbliżej miejsca lądowania tornada.
Dyskusja
Opisujemy dużą grupę przypadków mucormycosis z 13 infekcjami A. trapeziformis u osób rannych podczas tornada. Zachorowalność i śmiertelność wśród pacjentów z przypadkami były znaczne; głównymi czynnikami ryzyka dla infekcji były przenikliwe urazy i zwiększona liczba ran w porównaniu z grupą kontrolną. Nasze odkrycia sugerują, że klinicyści powinni wziąć pod uwagę grzyby środowiskowe jako potencjalne czynniki zakażeń tkanek miękkich u pacjentów po urazach po urazach.
Skórna mucormycosis po klęskach żywiołowych nie jest bezprecedensowa. Zgłoszono osiem przypadków po erupcji wulkanu w Kolumbii w 1985 roku. 18 Apophysomyces zidentyfikowano jako czynnik zakażeń tkanek miękkich u dwóch osób rannych podczas tsunami w Oceanie Indyjskim w 2004 roku. 19,20 Te i inne doniesienia wskazują, że najczęstszym ryzykiem jest przeszywający uraz. czynnik, który jest zgodny z naszymi ustaleniami. [21] Chociaż wcześniejsze badania epidemii mucormycosis dotyczyły skażonego sprzętu medycznego, w tym bandaży samoprzylepnych, 22 drewnianych środków do usuwania języka, 23 i worków stomijnych, 24, nie znaleźliśmy dowodów na ryzyko związane z ekspozycją sprzętu . Ponadto, 13 pacjentów z przypadkami otrzymało pomoc lekarską w sześciu różnych szpitalach, co sprawia, że wspólne źródło szpitalne jest mało prawdopodobne.
Nie stwierdziliśmy, że praktyki medyczne po urazie, w tym zamykanie ran natychmiast po urazie, były związane z zakażeniem apophysomyces. Ryzyko złożonych ran z zanieczyszczeniem ciałami obcymi podczas klęsk żywiołowych jest wysokie, a leczenie ran może stanowić poważne wyzwanie kliniczne w warunkach po katastrofie, zwłaszcza gdy lokalna infrastruktura opieki zdrowotnej została uszkodzona. 25-27 Podstawowe zasady rany w nagłych wypadkach należy zadbać o to, aby zanieczyszczone rany pozostały otwarte, ponieważ szycie w niesterylnym środowisku lub niewystarczające nawadnianie i dezynfekcja może zwiększać ryzyko infekcji.25 Chociaż nie jest jasne, czy zamknięcie skażonych ran zwiększa ryzyko ogólnego zakażenia, nie znaleźliśmy że ta praktyka zwiększyła szanse infekcji apophysomyces.
W przeciwieństwie do innych mucormycetes, apophysomyces był związany głównie z infekcją u immunokompetentnych gospodarzy .5,6,20,28-32 Podobnie, różne leżące u podstaw choroby nie były czynnikami ryzyka infekcji w tej grupie
[podobne: metronidazol dla gołębi, badanie witaminy d3 cena, stomatologia wrocław ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: badanie witaminy d3 cena metronidazol dla gołębi stomatologia wrocław