gabinet psychologiczny
badania psychologiczne

Immunogenność szczepionki frakcjonowanej podczas epidemii żółtej febry – raport wstępny ad

Posted in Uncategorized  by admin
November 1st, 2018

Wszystkie badania wykazały silną odpowiedź immunologiczną na ułamkowe dawki szczepionki przeciw żółtej febrze w zakresie od jednej piątej do jednej dziesiątej standardowej dawki. Na podstawie tych dowodów WHO doszła do wniosku, że ułamek dawki szczepionki przeciw żółtej gorączce może być stosowany u dorosłych i dzieci w wieku 2 lat lub starszych w odpowiedzi na sytuację nadzwyczajną, gdy obecne zaopatrzenie w szczepionkę było niewystarczające. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się żółtej gorączki w Kinszasie, rząd zaplanował kampanię prewencyjną skierowaną do około 7,6 miliona osób w okresie 10 dni.13 Jednak nie było wystarczającej ilości szczepionek, aby zaspokoić potrzeby kampanii. W związku z tym, pod kierownictwem WHO, rząd DRK wdrożył kampanię, stosując ułamkową dawkę szczepionki 17DD (Bio-Manguinhos) w jednej piątej (0,1 ml) standardowej dawki u wszystkich dorosłych osób dorosłych oraz u dzieci w wieku 2 lat lub starsze w sierpniu 2016 r. Oceniliśmy odpowiedź immunologiczną na tę szczepionkę z cząstkami dawki dostarczoną podczas kampanii szczepień na dużą skalę.
Metody
Uczestnicy badania i projektowanie
Od 17 sierpnia do 26 sierpnia 2016 r. Kampania była prowadzona w 2404 miejscach szczepień w Kinszasie13. Wybraliśmy 6 miejsc szczepień w trzech sektorach geograficznych Kinszasy na podstawie ekonomicznie zróżnicowanych populacji i logistycznej wykonalności. Uczestnicy, którzy zgłosili się do szczepienia w jednym z tych miejsc, zostali zaproszeni do potencjalnego włączenia do próby wygody do badania z równą liczbą uczestników z czterech warstw wiekowych: od 2 do 5 lat, od 6 do 12 lat, od 13 do 49 lat, oraz 50 lat lub więcej. Granice dla tych warstw wiekowych wybrano na podstawie danych dotyczących odpowiedzi immunologicznej na szczepionkę przeciw żółtej febrze i inne szczepionki.2,14
Wszyscy uczestnicy, którzy otrzymali szczepionkę w postaci dawki cząstkowej podczas kampanii kwalifikowali się do włączenia, chyba że zgłosili immunosupresję, alergie na jaja, historię problemów z nakłuciem żyły, plany przeniesienia z Kinszasy lub wcześniejszą żółtą febrę w ciągu ostatnich 2 miesięcy. Dzieci w wieku poniżej 2 lat i kobiety w ciąży nie kwalifikują się, ponieważ otrzymały pełną dawkę szczepionki zgodnie z procedurami operacyjnymi kampanii. Kryteria dotyczące podawania szczepionki zostały określone przez organy ds. Zdrowia publicznego w DRK. Wszyscy uczestnicy przekazali ograniczone informacje medyczne i pisemną zgodę na pobranie próbek krwi. Rodzice lub opiekunowie prawni udzielili pisemnej zgody uczestnikom, którzy mieli 17 lat lub mniej. Młodzież w wieku od 13 do 17 lat również wyraziła zgodę na piśmie.
Przestudiuj badanie
Badanie było sponsorowane przez Amerykańską Agencję Rozwoju Międzynarodowego oraz Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC). Protokół (dostępny wraz z pełnym tekstem tego artykułu) został zatwierdzony przez komitet ds. Etyki lekarskiej w Wyższej Szkole Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Kinshasa. Zgodnie z procedurami przeglądu CDC osób ludzkich ustalono, że CDC formalnie nie zajmowało się badaniami ludzi. Badanie zostało zaprojektowane i nadzorowane przez autorów, którzy gwarantują dokładność i kompletność danych i analiz oraz zgodność badania z protokołem.
Wyjściowe wizyty i szczepienia
Od każdego uczestnika zebrano dane dotyczące podstawowych cech demograficznych, historii szczepienia żółtej febry oraz ostatnich objawów zgodnych z chorobą żółtej gorączki (w szczególności z gorączką z żółtaczką)
[hasła pokrewne: tahitian noni, fizjoterapia w kosmetologii i medycynie estetycznej, medycyna na ukrainie cena ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: fizjoterapia w kosmetologii i medycynie estetycznej medycyna na ukrainie cena tahitian noni